Nie ma recept dobrych na wszystko.

Nierzadko zdarza się, że ciocia, babcia czy sąsiadka dają nam rady. Na różne tematy – stroju, odżywiania, wychowania dzieci, wystroju mieszkania, makijażu czy nawet sposobu malowania. Czasem takie rady sa zupełnie nieadekwatne do naszego stylu życia i sposobu myślenia. Niestety, czasem ludzie nie rozumieją, ze ktoś może żyć inaczej i być szczęśliwym. Ponieważ nie ma jednej dobrej i skutecznej recepty na wszystko. Wynika to głównie z faktu, ze każdy z nas jest inny i niepowtarzalny. Mamy różne gusta i upodobania. To, co dla jednego jest najcudowniejsze, dla innego może być wręcz nie do zniesienia.

Oczywiście, porady mające na celu poprawę naszego życia są jak najbardziej na miejscu, jednak ciągła i natarczywa  próba zmiany stylu życia i rozumowania innych niejednokrotnie staje się irytująca. Dlatego też, najzdrowiej do porad podchodzić spokojnie i z dystansem. Najlepiej słuchać siebie – swojego rozumu, ciała i duszy, po to, by żyć w zgodzie z sobą samym.

Dlatego też, gdy przeglądamy katalog Oriflame lub stronę internetową www.ladies-club.pl/katalog-oriflame  warto skorzystać z opisów produktów. Jeśli zaś nie jest to dla nas wystarczająca wskazówka, warto zasięgnąć opinii osoby, która takowego produktu używała. Jak wiadomo, każdy kosmetyk na różne osoby może działać nieco inaczej. Wszystko zależy od rodzaju cery, wrażliwości na dane składniki a także konsekwencji stosowania.  Jeśli zaś i opinia osoby znającej produkt okaże się niewystarczająca, warto poprosić konsultantkę Oriflame o zamówienie tegoż produktu i wypróbowanie. Nie ma lepszego sposobu na zapoznanie się z kosmetykiem jak wypróbowanie go na własnej skórze. Obserwacja reakcji i efektów jakie ów kosmetyk zapewnił. Jeśli spełnił nasze oczekiwania, może zostać na dłużej, jeśli zaś nie – istnieje możliwość reklamacji.